Alanya Magazin Haberleri

Türk Kahvesi nerede içilir?

Alanya’da Türk Kahvesi’ni en iyi hazırlayan ve sunan 4 mekanı gezdik. Bakalım hangi mekan 40 yıl hatırı olan kahveyi nasıl yapıyor ve sunuyor? Türklerin 16 Yüzyıl’da Osmanlı zamanında tanıştığı kahve, 450 yıl içinde toplumun vazgeçilmez bir damak tadı haline geldi. Kız isteme ritüelinden, fal bakmaya, kahvehanelerden günün ilk öğününe (kahvaltı) isim vermeye kadar bir çok yönüyle kendi başına kültür oldu. Türk Kahvesi, tüm dünyada espresso ile en çok tüketilen kahve türüdür ve dünya genelinde hemen hemen her tür restoranın menüsünde bulunan 2 kahveden biridir. Damla sakızlı, çikolatalı, kakuleli, tarçınlı, bademli, vanilyalı, sütlü, muskatlı, fındıklı ve meyveli gibi değişik aromalarla da servis edilmeye başlayan 40 yıl hatırlı Türk Kahvesi’ni Alanya’da keyifle içebileceği adresleri siz değerli Albüm okurları için seçtik.

İskele Caddesi üzerinde 2005 yılında hizmet vermeye başlayan Red Tower Brewery Restaurant Türk Kahvesi'nde öne çıkan mekanlar arasında yer alıyor.

Red Tower Brewery Restaurant
İskele Caddesi üzerinde 2005 yılında hizmet vermeye başlayan Red Tower Brewery Restaurant Türk Kahvesi’nde öne çıkan mekanlar arasında yer alıyor. Red Tower’ın giriş katı ve asma katı bar, 2. katı dünya mutfakları ve balık, 3. katı Kale Yolu Et Lokantası, 6. katı Sky Lounge Bar, bahçe kısmı dünya mutfakları ve balık restoran olarak hizmet veriyor . Toplam 6 kat ve 1 bahçe olarak hizmet veren mekanda Türk Kahvesi’ni manzara eşliğinde keyifle içebilirsiniz. Ayrıca mekanda bakır cezve ile sunumu yapılan Türk Kahvesi’nin yanında Türk lokumu da ikram ediliyor.

 

Kısa bir süre önce Atatürk Caddesi üzerinde 'Hayatı Duraklatın' sloganıyla hizmet vermeye başlayan Pause Cafe Türk Kahvesi'nde oldukça iddialı.

Kısa bir süre önce Atatürk Caddesi üzerinde 'Hayatı Duraklatın' sloganıyla hizmet vermeye başlayan Pause Cafe Türk Kahvesi'nde oldukça iddialı.

Pause Cafe
Kısa bir süre önce Atatürk Caddesi üzerinde ‘Hayatı Duraklatın’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan Pause Cafe Türk Kahvesi’nde oldukça iddialı. Çıtırım Pastaneleri bünyesinde bulunan Pause Cafe, Türk Kahvesi’ni sunumu ve çeşitliliği açısından farklı bir boyuta taşıyarak diğer mekanlardan ayrılıyor. Pause Cafe müşterilerine Türk Kahvesi’ni Osmanlı döneminde olduğu gibi özel bir sunumla servis ediyor. Özellikle damla sakızlı Türk Kahvesi’ni denemenizi öneriyoruz.

 

Fincan Kahve Dünyası Türk Kahvesi içmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekanlar arasında yer alıyor.

Fincan Kahve Dünyası Türk Kahvesi içmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekanlar arasında yer alıyor.

Fincan Kahve Dünyası
Fincan Kahve Dünyası Türk Kahvesi içmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekanlar arasında yer alıyor. Hasan Akçalıoğlu Caddesi’nde hizmet veren mekanda Türk Kahvesi’ni sade, vanilyalı, damla sakızlı, kakuleli, çikolatalı ve karamelli gibi değişik aromalarda içebilirsiniz. Yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden harmanlanan Türk Kahvesi’nin, içinde kahve çekirdeği bulunan küçük çikolatalarla ve bol fındıklı bir parça özel tatlı ile servis edildiği Fincan Kahve Dünyası’na mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

 

Atatürk Caddesi Mola Kavşağı'nda 15 yıldır hizmet veren Cafe S Türk Kahvesi tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden.

Atatürk Caddesi Mola Kavşağı'nda 15 yıldır hizmet veren Cafe S Türk Kahvesi tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden.

Cafe S
Atatürk Caddesi Mola Kavşağı’nda 15 yıldır hizmet veren Cafe S Türk Kahvesi tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden. Mehmet Çetin ve Mehmet Şahiner’in işletmeciliğini yaptığı mekanda Türk Kahvesi’ni İrlanda kremalı, Fransız vanilyalı, naneli, çikolatalı ve fındıklı da içebilirsiniz. Cafe S’de Türk Kahvesi’nin yanında özenle hazırlanan pastaları ve değişik tatları da deneyebilirsiniz

Hakkımız yok
Serdar İbiza'da

Popüler Arama Kelimeleri: , , , , , , , , ,
Haber ile ilgili iletişime geç