Alanya Magazin Haberleri

Alanya Spagetti (spaghetti) adresleri

Alanya Spagetti (spaghetti) adresleri

Damak tadı sayfasında bu haftaki konuğumuz bir İtalyan klasiği olan Spagetti (spaghetti) adresleri. İtalyan mutfağının bütün dünyaya kazandırdığı spagettiyi, çok farklı lezzet çeşitleriyle tadabilmek mümkün. Birbirine yapışmayan, bolonez soslu, lezzetli ve vitaminini kaybetmemiş spagetti yapmak istiyorsanız, öncelikle spagettiyi kaynar suya atmadan önce birbirine yapışmasını önlemek için, suya bir miktar sıvı yağ ekleyebilirsiniz. Plastik maşalar, tahta ve metalden yapılmış büyük çatallar ya da delikli ve kenarları tırtıklı kepçeler ile spagettiyi arada bir karıştırmanız gerekiyor. Haşlanmaya bırakılan spagettinin pişmesini beklerken hazırlanan bolonez sosu için, kıyma, bir tavaya alınıp kendi yağında kavurulur. Kavurma işleminden sonra, rendelenen domatesler eklenir. Ezilmiş sarımsaklar, tuz ve karabiber, domatese ilave edilir ve suyunu çekene kadar pişirilir. 9 dakikalık haşlanma süresine bırakılan spagetti, piştikten sonra süzülür ve büyük bir servis tabağına alınır. Bolonez sosu üzerine ilave edilen spagetti isteğe bağlı olarak rendelenmiş kaşar peyniri ile servis de edilebilir. Alanya Spagetti (spaghetti) adresleri.

 

Menüsünde spagettiye geniş bir yer ayıran Red Tower Brewery Restaurant, spagetti en iyi hazırlayıp servis eden 5 mekandan birisi

Red Tower Brewery Restaurant: Menüsünde spagettiye geniş bir yer ayıran Red Tower Brewery Restaurant, spagettiyi en iyi hazırlayıp servis eden 5 mekandan birisi. Soğan, sarımsak ve özel çekilmiş karabiber, kavrulmuş kıymaya ilave ediliyor. Daha sonra domates suyu karıştırılarak kısa bir süre daha pişirlen bolonez sos, haşlanmış olan spagetti ile birlikte servis tabağında bütünleşiyor. Yaklaşık olarak 15 dakikada servis edilen spagetti, rendelenmiş kaşar peyniri ile sunuluyor.

 

Alanya’nın en şık mekanlarından Memento Restaurant da, en iyi spagetti yapan adreslerden. Memento, spagetti makarnasını tamamen kendisi hazırlıyor

Memento Restaurant: Alanya’nın en şık mekanlarından Memento Restaurant da, en iyi spagetti yapan adreslerden. Memento, spagetti makarnasını tamamen kendisi hazırlıyor. El yapımı spagetti servis tabağına alınarak, aynı özenle elde yapılan bir bolonez sos ile bütünleştiriliyor. Hazır hale gelen spagetti bolonez üzerine kaşar ilave edilerek servise sunuluyor.

 

Spagetti keyifle yenebileceği Alanya’daki ideal adreslerden birisi de Hancı Pastanesi

Hancı Pastanesi: Spagettinin keyifle yenebileceği Alanya’daki ideal adreslerden birisi de Hancı Pastanesi. Atatürk Caddesi üzerinde hizmet veren Hancı Pastanesi, unlu mamüller konusunda olduğu gibi spagetti konusunda da oldukça iddialı. Menüsünde spagettiye geniş bir yer veren Hancı’da, spagetti napoliten, spagetti carbonara ve special spagetti çeşitleri de mevcut. Hancı Pastanesi’nde spagetti ve çeşitlerinin fiyatı ise 11-15 TL arasında.

 

Güzelyalı Caddesi, Grand Okan Hotel arkasında hizmet veren Green Beach Restaurant spagetti konusunda öne çıkan mekanlar arasında

Green Beach Restaurant: Güzelyalı Caddesi, Grand Okan Hotel arkasında hizmet veren Green Beach Restaurant spagetti konusunda öne çıkan mekanlar arasında. Orijinal İtalyan makarnası kullanılarak hazırlanan spagetti bolonez menünün değişmez tatlarından.10 dakikalık bir sürede hazır hale getirilen bolonez sos, haşlanmış ve süzdürülmüş spagetti üzerine ilave edilerek servise sunuluyor. Bu enfes lezzetin fiyatı ise 16 TL.

 

Damak tadının iddialı mekanlarından olan Alanya Ev Restaurant spagetti konusunda da oldukça iddialı

Alanya Ev Restaurant: Damak tadının iddialı mekanlarından olan Alanya Ev Restaurant spagetti konusunda da oldukça iddialı. Spagetti bolonez, spagetti carbanara, spagetti napoliten çeşitlerinin de sunulduğu mekanda öne çıkan isim ise spagetti montanara. Mantar parçaları, kapari, jambon dilimleri, sarımsak, biber ve krema karışımından elde edilen sos, 7 dakika haşlanan spagetti ile bütünleştiriliyor. 15 dakikada hazırlanan makarnanın fiyatı ise 17 TL.

Alanya'nın alın yazısı: Betonlaşma
CLUB 19 Şaziye'de Çılgın Geceler

Popüler Arama Kelimeleri: , , , , , , , , , ,
Haber ile ilgili iletişime geç