Alanya Magazin Haberleri

Miss Finland Güzellik Yarışması finalistleri kampa girdi

Miss Finland Güzellik Yarışması finalistleri Alanya'da kampa girdi

ALTAV’ın girişimiyle ‘Miss Finland Güzellik Yarışması’ 10 finalisti Alanya’da kampa girdi. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Detur işbirliğinde Alanya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Miss Finland Güzellik Yarışması Alanya kampı basın tanıtımı Sultan Sipahi Otel’de gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Helsinki Kültür ve Turizm Ateşeliği’nin destek verdiği organizasyona Finlandiya’dan 2 TV kanalı ve 3 yazılı ulusal medya temsilcileri de katıldı. İsim isim çağırılarak basın karşısına çıkarılan güzellerin çekimleri havuzbaşında devam etti. 3 Mayıs tarihinde Finlandiya’da canlı yayınlanacak final yarışması öncesinde çok önemli bir tanıtım çalışmasına ev sahipliği yaptıklarını ifade eden ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Cimrin, “Aramızda Finlandiya basınından çok güçlü temsilciler bulunuyor. Kendileri 5 günlük Alanya kampında çekimler gerçekleştirecekler. Finlandiya’daki finalin TV canlı yayınında Alanya’da yapılan çekimler gösterilecek. Ayrıca finalden önce 1 Mayıs günü gösterilecek bir TV programı da tamamen Alanya kampına ayrılacak” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Öger Tour’un satış temsilcileri Alanya’ya üs kurdu

Thomas Cook, Öger Tours Kokteylinde temsili kına gecesi yapıldı

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’un 3 yıl önce satın aldığı Öger Tour’un Türkiye satış temsilcileri Alanya’ya üs kurdu. Satış güçlerini arttırmak amacıyla 3 gün boyunca Alanya’nın güzelliklerini tanıyan temsilciler için Maritim Hotel Club Alantur’da kokteyl düzenlendi. Temsilcilerin Türk kültürünü yakından tanıyabilmeleri için ise gerçek kına gecesi ve düğünleri aratmayacak temsili bir de program düzenlendi. Geceye, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Öger Tour Genel Müdürü Björn Walther ve Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul da katıldı. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Turizm sezonunu açan White Gold Otel kahvaltı verdi

Hakan Güney, Ayşe Sönmez, Ahmet Mutlusoy, White Gold Otel

Turizm sezonunu açan White Gold Otel, turizm acentele müdürlerini kahvaltıda ağırladı. White Gold Otel’in Genel Müdürü Hakan Güney’in organize ettiği kahvaltıya Alanya’daki turizm seyahat acentelerinin müdürleri katıldı. Kahvaltıda konuşma yapan Hakan Güney, “Sezona Merhaba kahvaltısında turizmci arkadaşlarımızla biraraya geldik. Geçen yıla oranla rezervasyonlarımızda %20 artık gözlendi. Bu yıl sezona iyi bir başlangıç yaptık” dedi. Turizmciler, bol bol sohbet edip keyifli bir gün geçirdi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Azerbaycan pazarı gelişiyor

AITF Bakü Turizm Fuarı Azerbaycan, Alanya tanıtım materyalleri ilgi gördü.

Azeri tatilcilerin 2014 tercihi resort ve üst konsept oteller. Azerbaycan’da 13′üncüsü düzenlenen AITF Bakü Turizm Fuarı 3-5 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Antalya’ya 35 bin yolcu taşıyan Azerbaycan Havayolları yetkilileri, TAV’ın, alt yapısını yeterli duruma getirmesi halinde Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenleyebileceklerini belirtti. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yetkilisi Elvan Güneş temsil etti. Fuarda yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini aktaran Güneş, şunları kaydetti: Hedef 17 bin yolcu Alanya, Antalya, Bodrum, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Bursa ve Afyon gibi 50 bölgenin yer aldığı Türkiye standı, 153 metrekarelik alanda faaliyet gösterdi. Ayrıca Zem Turizm (İstanbul), Hotelspro, MG Yachting, Adonis.com, Elposo Travel ve İstanbul Seyahat Merkezi şirketleri de fuarda çalışma yaptılar. Bu yıl fuara ilk kez katılan Pegas ise ayrı bir stant ile tanıtım çalışması yaptı. Pegas Genel Müdür Yardımcısı Harun Turhan, 2013′te Azerileri Tiflis (Gürcistan) üzerinden Antalya’ya taşıyarak 6 bin yolcu sayısına ulaştıklarını ifade etti. Bu yılki hedefleri ise 17 bin. Gürcü tatilcilerin de Alanya’ya büyük ilgi gösterdiğini belirten Turhan, henüz Azerbaycan’dan Antalya’ya bu yıl için direkt uçuş planlaması yapmadıklarını fakat gelecek yıllarda düşündüklerini söyledi. Satışlar Gürcistan üzerinden devam ediyor. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Annabella Diamond Hotel’e Trip Advisor ödülü

Annabella Diamond Hotel Trip Advisor ödülü

İncekum’da bulunan Annabella Diamond Hotel, dünyanın en büyük otel değerlendirme sitelerinden biri olan Trip Advisor tarafından ödüllendirildi. Annabella Diamond Hotel Genel Müdürü Kenan Aladoğan, “Bu ödül otelimizin oluşturduğu fiyat-hizmet kalitesinin olumlu sonucunda verilmiştir. Otelimizin henüz 2. yılında olmasına rağmen ilk ödülünü Trip Advisor’dan alması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu ödülün alınmasında desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen otel sahibimiz Muammer Küçük ve emeği geçen bütün personelimize; başta halkla ilişkiler görevlilerimiz Nuriye Küreci ve Natali Yıldız olmak üzere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda hizmet kalitemizi daha da yukarı çekip, yeni ödüller almaya devam edeceğiz.” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Bayan futbol takımları Goldcity Turizm Kompleksi’nde

Kazakistan Bayan Futbol Takımları'ndan FC BIIK-Kazygurt ve İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard dostluk maçı yaptı, Goldcity Turizm Kompleksi, Goldcity Tourism Comlex

Kazakistan Bayan Futbol Takımları’ndan FC BIIK-Kazygurt ve İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard dostluk maçı yaptı. 10 Şubat’tan beri kamp yapan Kazakistan Bayan Futbol Takımlarından FC BIIK-Kazygurt takımı ile yine 20 Şubat’tan beri Goldcity Turizm Kompleksi’nde kamp yapan İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard, Golcity Spor Tesislerinde dostluk maçı yaptı. Son derece çekişmeli ve bol gollü geçen maçta skor 6-2 FC Rosengard kazandı. Tesislerden ve otelden oldukça memnun olduklarını belirten takım yetkilileri, bir sonraki kamp yerimiz de Goldcity olacak dedi. Kazakistan Bayan Takımı FC BIIK-Kazygurt 23 Şubat’ta Alanya’dan ayrıldı. Rusya Federasyonu 2. Lig Bayan Futbol Takımlarından Zvezda-2005, FC Rosengard takımı ile Dostluk Maçı yaptı. 2-1 galip gelen takım Zvezda-2005 oldu. Zvezda-2005 takımı 26 Şubat’ta, FC Rosengard ise 1 Mart’ta Alanya’dan ayrılmayı planlıyor. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Premier Lig Takımları Goldcity Turizm Kompleksi’nde

Goldcity Turizm Kompleksi, Goldcity Tourism Comlex

Norveç 1. Ligi’nden Hodd takımı kamp için Goldcity Turizm Kompleksi’ni seçti. Norveç’in başarılı takımlarından olan Hodd takımı 15 Şubat’ta tüm oyuncuları ve hocalarıyla beraber otele giriş yaparak yeni sezon hazırlık kampını Goldcity’de geçirdiler. Takımla birlikte tesisleri de çok beğenen ve gelme nedenlerini anlatan yönetim kadrosu futbol sahalarını Avrupa standartlarında bulduklarını belirterek her hazırlık döneminde takımlarıyla beraber Goldcity Turizm Kompleksi’ni tercih ettiklerini, geçen sene de buraya getirdiklerini söyledi. Takımın antrenörü Havard Haanes, futbolcularının çalışma ve antrenman yapmaları için gerekli her türlü imkanı Goldcity Turizm Kompleksi’nde bulduklarını söylediler. Özellikle sahaları çok beğenen yöneticiler daima kamplarını burada yapacaklarını da söylediler. Hodd takımı, FC Aytrau takımıyla dostluk maçı yaptı. Son derece çekişmeli geçen maçta 2-1 gülen taraf FC Aytrau oldu. Goldcity’de kamp dönemini geçiren Hodd 22 Şubat’ta otelden ayrıldı. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Goldcity Spor Tesisleri’nde mangal partisi

Goldcity Turizm Kompleksi ve 'Evima Futbol' iş birliğiyle Goldcity Spor Tesisleri'nde kamp yapan 3 bayan takıma mangal partisi düzenledi

Goldcity Turizm Kompleksi ve ‘Evima Futbol’ iş birliğiyle Goldcity Spor Tesisleri’nde kamp yapan 3 bayan takıma mangal partisi düzenledi. Rusya Federasyonu 2. Lig Bayan Futbol Takımlarından Zvezda-2005, Kazakistan Bayan Futbol Takımlarından FC BIIK-Kazygurt ve İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard için Goldcity ve Evima Futbol işbirliğiyle, Goldcity Spor Tesislerinde bulunan piknik alanında mangal partisi düzenlendi. Her üç takım teknik direktörleri Aleksic Goran, Kaloyan Peykov ve Jonas Eidevall bu güzel havada böyle bir atmosferi yaşamaktan çok mutlu olduklarını söylediler. Evima Futbol yöneticilerinden Evgeni Marinov ve Habib Cebeci de mangal partisine katıldı. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Alanya’ya Hollanda dopingi

Faik Kaptanoğlu, Mehmet Tüzün

ALTAV Başkanı Faik Kaptanoğlu, “Alanya’da yüzde 10, Antalya’da yüzde 5 artış var” dedi. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) olağan yönetim kurulu toplantısı Faik Kaptanoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Hollanda, Avusturya, Finlandiya, Danimarka, Litvanya, Slovakya, Belçika ve Letonya fuar sonuçları değerlendirildi. TUI ve Corendon gibi, ‘Alanya’ya gelen turist’ istatistiklerine büyük katkı yapan tur operatörlerinden alınan verilerde artış olduğu bildirildi. Başkan Kaptanoğlu, “Özellikle Hollanda pazarında önemli artış var. Bu pazarın önceki yıla göre Alanya erken rezervasyonlarında yüzde 10, Antalya genelinde de yüzde 5 artış var” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Duygu Kalı ile Hasan Semih Kalı Alanya Utopia Club’ta nişanlandı

Alanya Utopia Club, Duygu Kalı, Hasan Semih Kalı, Alanya Nişan Haberleri, Alanya Nişanları, Alanya Nişanlar, Alanya Nişan Haber

Fen ve Teknoloji Öğretmeni Duygu Kalı ile İcra Memuru Hasan Semih Kalı, ailelerinin ve yakınlarının huzurunda nişan yüzüklerini taktılar. Ülkü Kalı ve Alaattin Kalı çiftinin kızları Duygu Kalı ile İsmet Kalı ve Hacı Kalı çiftinin oğulları Hasan Semih Kalı, Alanya Utopia Club’da nişanlandılar. Genç çift, Cüneyt Güzel’in seslendirdiği romantik şarkılar eşliğinde ilk danslarını gerçekleştirdi. Belçika’da işadamı olan Hacı Osman Kalı, Duygu Kalı ve Hasan Semih Kalı çiftinin nişan yüzüklerini taktı. Yüzük merasiminin ardından genç çift ve davetliler, gecenin geç saatlerine kadar Malatya Yöresi’ne ait folklor oyunları eşliğinde eğlendiler. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »