Alanya Magazin Haberleri

Kokteyl Rubi Platinum Otel’de yapıldı

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin sezon kokteyli Rubi Platinum Otel’de yapıldı

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin sezon kokteyli Rubi Platinum Otel’de yapıldı. Vali Yardımcısı Yüksel, Alanya turizm sisteminden övgüyle bahsetti. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) Soma faciasından dolayı ertelenen ‘Sezon açılış kokteyli’, misafirlerine ilk kez bu sezon kapılarını açan Rubi Platinum Otel’de yapıldı. Yüksek katılımın olduğu görkemli kokteyle Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur, siyasiler, turistik otel işletmecileri ve acente temsilcileri katıldı. Kokteylin ardından verilen yemek sonrasında ise yılların sanatçısı Ömür Göksel muhteşem bir konser verdi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Michell Hotel & Spa açıldı

Michell Hotel & Spa

Lufthansa Havayolları ve Hugo Boss gibi firmalarla çalışan dünyaca ünlü Alman Mimar Alexander Radoske’nin tasarladığı Michell Hotel & Spa, Finlandiyalı işadamı Matti Koskelo ve Alanyalı Diş Hekimi Mehmet Avcu ortaklığında Kestel’de hizmete girdi. Kestel’deki Michell Hotel & Spa’nın açılış kokteyli, geçtiğimiz hafta düzenlendi. Otelin açılış kurdelesini, Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Matti Koskelo ve Mehmet Avcu birlikte kestiler. Çok sayıda turizmci ve işadamının katıldığı kokteyl, muhteşem günbatımı eşliğinde gerçekleşti. Dünyaca ünlü firmalarla çalışan Alman Mimar Alexander Radoske’nin tasarladığı otel, davetlilerden olumlu tepkiler aldı. Açılışta konuşma yapan otel sahibi Matti Koskelo, “Uluslarası ilk yatırımımız olan Michell Hotel & Spa, umarım bu bölgede başka yatırımlara öncelik eder” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Alanya kır düğünlerinin yeni adresi Sea Star Hotel

Alanya kır düğünlerinin yeni adresi Sea Star Hotel

Belma Aksu ÜstünAlanya’nın batı girişinde bulunan Sea Star Hotel, kır düğünlerinin yeni adresi olmaya hazırlanıyor. Sea Star Hotel’in sahil kısmında bulunan bahçesi, 1500 kişilik düğünlere hizmet verebilecek büyüklükte. Yaz aylarında düğün yapmaya hazırlanan gelin ve damat adayları bugünlerde düğün yapabilecekleri yere karar vermek için alternatif mekanları gezmeye başladılar. Alanya’nın yaz düğünleri için, yepyeni bir adres çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Kır düğünü yapmak isteyen gelin ve damat adayları için biçilmiş kaftan olmaya hazırlanan Sea Star Hotel, hem hizmet kalitesi ile hem de doğal güzelliği ile iddialı bir adres olacağa benziyor. Davetli sayısının çok olduğu Alanya düğünlerindeki en büyük problemlerden biri olan otopark sorunu da Sea Star’da aşılmış. Sea Star’ın otoparkı 500 araç kapasitesine sahip. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Miss Finland Güzellik Yarışması finalistleri kampa girdi

Miss Finland Güzellik Yarışması finalistleri Alanya'da kampa girdi

ALTAV’ın girişimiyle ‘Miss Finland Güzellik Yarışması’ 10 finalisti Alanya’da kampa girdi. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Detur işbirliğinde Alanya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Miss Finland Güzellik Yarışması Alanya kampı basın tanıtımı Sultan Sipahi Otel’de gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Helsinki Kültür ve Turizm Ateşeliği’nin destek verdiği organizasyona Finlandiya’dan 2 TV kanalı ve 3 yazılı ulusal medya temsilcileri de katıldı. İsim isim çağırılarak basın karşısına çıkarılan güzellerin çekimleri havuzbaşında devam etti. 3 Mayıs tarihinde Finlandiya’da canlı yayınlanacak final yarışması öncesinde çok önemli bir tanıtım çalışmasına ev sahipliği yaptıklarını ifade eden ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Cimrin, “Aramızda Finlandiya basınından çok güçlü temsilciler bulunuyor. Kendileri 5 günlük Alanya kampında çekimler gerçekleştirecekler. Finlandiya’daki finalin TV canlı yayınında Alanya’da yapılan çekimler gösterilecek. Ayrıca finalden önce 1 Mayıs günü gösterilecek bir TV programı da tamamen Alanya kampına ayrılacak” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Öger Tour’un satış temsilcileri Alanya’ya üs kurdu

Thomas Cook, Öger Tours Kokteylinde temsili kına gecesi yapıldı

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’un 3 yıl önce satın aldığı Öger Tour’un Türkiye satış temsilcileri Alanya’ya üs kurdu. Satış güçlerini arttırmak amacıyla 3 gün boyunca Alanya’nın güzelliklerini tanıyan temsilciler için Maritim Hotel Club Alantur’da kokteyl düzenlendi. Temsilcilerin Türk kültürünü yakından tanıyabilmeleri için ise gerçek kına gecesi ve düğünleri aratmayacak temsili bir de program düzenlendi. Geceye, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Öger Tour Genel Müdürü Björn Walther ve Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul da katıldı. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Turizm sezonunu açan White Gold Otel kahvaltı verdi

Hakan Güney, Ayşe Sönmez, Ahmet Mutlusoy, White Gold Otel

Turizm sezonunu açan White Gold Otel, turizm acentele müdürlerini kahvaltıda ağırladı. White Gold Otel’in Genel Müdürü Hakan Güney’in organize ettiği kahvaltıya Alanya’daki turizm seyahat acentelerinin müdürleri katıldı. Kahvaltıda konuşma yapan Hakan Güney, “Sezona Merhaba kahvaltısında turizmci arkadaşlarımızla biraraya geldik. Geçen yıla oranla rezervasyonlarımızda %20 artık gözlendi. Bu yıl sezona iyi bir başlangıç yaptık” dedi. Turizmciler, bol bol sohbet edip keyifli bir gün geçirdi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Azerbaycan pazarı gelişiyor

AITF Bakü Turizm Fuarı Azerbaycan, Alanya tanıtım materyalleri ilgi gördü.

Azeri tatilcilerin 2014 tercihi resort ve üst konsept oteller. Azerbaycan’da 13’üncüsü düzenlenen AITF Bakü Turizm Fuarı 3-5 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Antalya’ya 35 bin yolcu taşıyan Azerbaycan Havayolları yetkilileri, TAV’ın, alt yapısını yeterli duruma getirmesi halinde Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenleyebileceklerini belirtti. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yetkilisi Elvan Güneş temsil etti. Fuarda yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini aktaran Güneş, şunları kaydetti: Hedef 17 bin yolcu Alanya, Antalya, Bodrum, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Bursa ve Afyon gibi 50 bölgenin yer aldığı Türkiye standı, 153 metrekarelik alanda faaliyet gösterdi. Ayrıca Zem Turizm (İstanbul), Hotelspro, MG Yachting, Adonis.com, Elposo Travel ve İstanbul Seyahat Merkezi şirketleri de fuarda çalışma yaptılar. Bu yıl fuara ilk kez katılan Pegas ise ayrı bir stant ile tanıtım çalışması yaptı. Pegas Genel Müdür Yardımcısı Harun Turhan, 2013’te Azerileri Tiflis (Gürcistan) üzerinden Antalya’ya taşıyarak 6 bin yolcu sayısına ulaştıklarını ifade etti. Bu yılki hedefleri ise 17 bin. Gürcü tatilcilerin de Alanya’ya büyük ilgi gösterdiğini belirten Turhan, henüz Azerbaycan’dan Antalya’ya bu yıl için direkt uçuş planlaması yapmadıklarını fakat gelecek yıllarda düşündüklerini söyledi. Satışlar Gürcistan üzerinden devam ediyor. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Annabella Diamond Hotel’e Trip Advisor ödülü

Annabella Diamond Hotel Trip Advisor ödülü

İncekum’da bulunan Annabella Diamond Hotel, dünyanın en büyük otel değerlendirme sitelerinden biri olan Trip Advisor tarafından ödüllendirildi. Annabella Diamond Hotel Genel Müdürü Kenan Aladoğan, “Bu ödül otelimizin oluşturduğu fiyat-hizmet kalitesinin olumlu sonucunda verilmiştir. Otelimizin henüz 2. yılında olmasına rağmen ilk ödülünü Trip Advisor’dan alması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu ödülün alınmasında desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen otel sahibimiz Muammer Küçük ve emeği geçen bütün personelimize; başta halkla ilişkiler görevlilerimiz Nuriye Küreci ve Natali Yıldız olmak üzere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda hizmet kalitemizi daha da yukarı çekip, yeni ödüller almaya devam edeceğiz.” dedi. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Bayan futbol takımları Goldcity Turizm Kompleksi’nde

Kazakistan Bayan Futbol Takımları'ndan FC BIIK-Kazygurt ve İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard dostluk maçı yaptı, Goldcity Turizm Kompleksi, Goldcity Tourism Comlex

Kazakistan Bayan Futbol Takımları’ndan FC BIIK-Kazygurt ve İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard dostluk maçı yaptı. 10 Şubat’tan beri kamp yapan Kazakistan Bayan Futbol Takımlarından FC BIIK-Kazygurt takımı ile yine 20 Şubat’tan beri Goldcity Turizm Kompleksi’nde kamp yapan İsveç Bayan Futbol Takımlarından FC Rosengard, Golcity Spor Tesislerinde dostluk maçı yaptı. Son derece çekişmeli ve bol gollü geçen maçta skor 6-2 FC Rosengard kazandı. Tesislerden ve otelden oldukça memnun olduklarını belirten takım yetkilileri, bir sonraki kamp yerimiz de Goldcity olacak dedi. Kazakistan Bayan Takımı FC BIIK-Kazygurt 23 Şubat’ta Alanya’dan ayrıldı. Rusya Federasyonu 2. Lig Bayan Futbol Takımlarından Zvezda-2005, FC Rosengard takımı ile Dostluk Maçı yaptı. 2-1 galip gelen takım Zvezda-2005 oldu. Zvezda-2005 takımı 26 Şubat’ta, FC Rosengard ise 1 Mart’ta Alanya’dan ayrılmayı planlıyor. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »

Premier Lig Takımları Goldcity Turizm Kompleksi’nde

Goldcity Turizm Kompleksi, Goldcity Tourism Comlex

Norveç 1. Ligi’nden Hodd takımı kamp için Goldcity Turizm Kompleksi’ni seçti. Norveç’in başarılı takımlarından olan Hodd takımı 15 Şubat’ta tüm oyuncuları ve hocalarıyla beraber otele giriş yaparak yeni sezon hazırlık kampını Goldcity’de geçirdiler. Takımla birlikte tesisleri de çok beğenen ve gelme nedenlerini anlatan yönetim kadrosu futbol sahalarını Avrupa standartlarında bulduklarını belirterek her hazırlık döneminde takımlarıyla beraber Goldcity Turizm Kompleksi’ni tercih ettiklerini, geçen sene de buraya getirdiklerini söyledi. Takımın antrenörü Havard Haanes, futbolcularının çalışma ve antrenman yapmaları için gerekli her türlü imkanı Goldcity Turizm Kompleksi’nde bulduklarını söylediler. Özellikle sahaları çok beğenen yöneticiler daima kamplarını burada yapacaklarını da söylediler. Hodd takımı, FC Aytrau takımıyla dostluk maçı yaptı. Son derece çekişmeli geçen maçta 2-1 gülen taraf FC Aytrau oldu. Goldcity’de kamp dönemini geçiren Hodd 22 Şubat’ta otelden ayrıldı. Haberin Devamı ve Fotoğraflar »